Zapálil Chrám matky boží Quasimodo? Jakou pohádku nám předloží?

Chrám Matky boží jak zní český překlad , místo slavné a historické , byl napaden ohněm. Ač příčina bude jistě brzy nalezena a troufnu si odhadnout, že to bude technická závada v elektroinstalaci, pak mnoho z nás neuvěří a bude si myslet své.

Richard Novák | foto: facebook RN

Jenže dosud nikdo nepřišel s tím, že za vše může Quasimodo, známý to hrbatý zvoník. Přátelé, ne nezlehčuji k čemu došlo. Jen mám za to, že pravdu se nedozvíme a přiznejme si každý z nás, že požár chrámu Notre-Dame vyvolá řadu otázek, názorů i konspirací.

Mohla zasáhnout i vyšší moc? Souvislost s křesťanskými svátky ? Útok zlých lidí či náboženských fanatiků? Kdo využije a zneužije tragédie, i když nejsou hlášeny zatím oběti na životech tak přesto je to tragický okamžik novodobých dějin.

Pokud budeme hledat souvislosti, tak fantazii se meze nekladou. Jednu souvislost však nikdo napadat nemůže a to je skutečnost, že došlo k ohni tam, kde již vzplál požár nikoli včera večer. Paříž je místem, kde se bojuje za Evropu, za Francouze a i za nás, nikoli za EU. A tohle si uvědomují všichni.