Nechutné: Muslimská poslankyně ve Spojených státech velmi zlehčovala útoky z 11. září 2001 na New York a Washington.

Jistí lidé provedli jistou věc? NE! Zrůdy připravily o život tisíce nevinných lidí! Musím reagovat na včera zveřejněnou informaci, kdy muslimská poslankyně v USA velmi zlehčovala útoky z 11. září 2001 na New York a Washington.

Ivo Valenta

Tato dáma sice tvrdí, že její slova byla vytržena z kontextu, ale nazvat nejodpornější teroristický útok, který je nebývalou tragédií v dějinách USA, a při kterém přišly o život na tři tisíce lidí tím, že „jistí lidé provedli jistou věc“, je odporné.

Je to obrovská neúcta až výsměch ve směru k obětem tohoto činu, i k jejich příbuzným. Dějiny nepřepíšeme, ale chovat se, jako by se vlastně nic nestalo, je přinejmenším hodně zlehčující postoj. Navíc v době, kdy z teroristických útoků má obavy takřka celý svět.

Nedivím se, že za svůj výrok sklidila Omarová vlnu kritiky. A evidentně nešlo z její strany jen o nedopatření nebo nevhodnou formulaci, když byla za své výroky kritizována opakovaně a v jednom z případů byla dokonce nucena se za ně omluvit. Tento postoj političky (který dle mého názoru výstižně odráží její charakter) je v dnešní době naprosto nepřípustný.