V převráceném autobuse na Madeiře našlo smrt 29 Němců

FUNCHALU | Na portugalské Madeiře se převrátil turistický autobus, při tragické nehodě zemřelo 29 cestujících, další jsou zranění. Jde především o německé turisty. O události informuje portugalská agentura Lusa s odkazem na zdroj v záchranných službách.

Zřícený autobus na Madeiře

Dvacet devět lidí zahynulo při dopravní nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira, informují o tom portugalští záchranáři. K události došlo kolem 18:30 hodin místního času.

K nehodě došlo v turistické oblasti Canixo de Baixo na jihovýchodě ostrova v Canicu, východně od Funchalu, hlavního města Madeiry. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že řidič ztratil v zatáčce kontrolu nad autobusem. Ten následně vyjel ze silnice a ve svahu se převrátil na jeden z domů. Informují o tom místní média s odvoláním na starostu Sousu.

„Nemám žádná slova, abych popsal, co se stalo. Nemohu čelit utrpení těchto lidí,“ řekl starosta Filipe Sousa televizní stanici SIC TV a dodal, že všichni turisté v autobuse jsou Němci.

Server BBC uvedl, že na ostrov k místu tragédie letí portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa. Premiér Antonio Costa kondoloval německé kancléřce Angele Merkel.