Dmitrij Anatoljevič Medveděv odhalil pozitivní vliv sankcí

MOSKVA | Podle ruského premiéra Dmitrije Anatoljeviče Medveděva jsou sankce proti Rusku dobrou pobídkou k efektivnější práci. Uvedl to 17. dubna na zasedání Státní dumy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv | repro:: YTB

„Všechno to samozřejmě komplikuje plnění našich plánů. Na druhé straně jsou však takové extrémní podmínky dobrým, i když tvrdým podnětem k efektivnější práci,“ řekl Medveděv, Dmitrij Anatoljevič.

Struktura ruské ekonomiky podle premiéra pomalu, ale jistě prochází pozitivními změnami. Podle jeho názoru je země mnohem méně závislá na komoditních trzích a je lépe připravena na případné vnější otřesy.

Podle výsledků roku 2018 HDP vzrostl o více než dvě procenta, investice do ruské ekonomiky o čtyři procenta. Premiér dále také připomněl, že v roce 2018 Rusko poprvé od roku 2011 dosáhlo přebytkového rozpočtu, který činil více než 2,5 %.

Projev ruského premiéra plně odpovídá dřívějším dubnovým prohlášením prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, že budoucnost Ruska nezávisí na sankcích, ale je určována kreativitou občanů a efektivním využíváním domácích zdrojů.

Reklama: