Každý čtvrtý Brit by v eurovolbách podpořil Farage a jeho Stranu brexitu

LONDÝN | Nová strana Nigela Paula Farage by mohla v Británii zvítězit v květnových volbách do Evropského parlamentu (EP), pokud se na Britských ostrovech uskuteční. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění mezinárodní společnosti YouGov, o jehož výsledcích ve středu informovala agentura DPA. Jsou to výsledky nepovedeného Brexitu?

Nigel Paul Farage

Stranu Brexitu v této sondáži podpořilo 27 procent z dotázaných Britů. Podporu opoziční Labouristické straně deklarovalo 22 procent a pro vládní Konzervativní stranu se vyslovilo 15 procent respondentů.

Jako další skončila v průzkumu Strana zelených s devíti procenty a po ní následovala Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP), kterou by podpořilo sedm procent oslovených. Tu před referendem o Brexitu vedl právě Nigel Paul Farage.

Farage odstartoval minulý pátek kampaň Strany Brexitu, a to s příslibem demokratické revoluce, která otřese britskou politikou. Při této příležitosti také uvedl, že britské voliče podvedla premiérka Theresa Mary May, která podle jeho slov nebyla schopna za téměř tři roky od referenda o Brexitu dosáhnout vystoupení Británie z EU.

Reklama: