Babiš na adresu policejněprokurátorské mafie ohledně Čapího hnízda: Beru to jako organizovaný komplot

PRAHA | Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Objevily se informace o tom, že policie navrhuje, aby byl Andy Babiš spolu s ostatními obviněnými v této kauze obviněn. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš telefonuje jako drak | repro: PL

Netýká se to však premiérova syna Andreje Babiše ml., který je stíhán samostatně. Tuto informaci potvrdil i mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrh má nyní posoudit žalobce, píše web.

Andy Babiš se k věci vyjádřil a uvedl, že si myslí, že je Čapí hnízdo spíše politická kauza. Také dodal, že informace mají dříve v rukou novináři než lidé, kterých se daná věc týká. A právě to prý nechápe.

„Nechápu, jak je možné, že v rámci živé kauzy mají novináři dřív informace než lidi, kterých se to týká. Je to zpolitizované a od samého začátku to beru jako organizovaný komplot. (…) Je to spis, který se vysílá on-line,“ prohlásil Babiš dnes na česko-vietnamském fóru v Praze.

Další, kdo se k novým informacím v této kauze vyjádřil, byl huhlal Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. „Spisový materiál byl společně s konečným návrhem předložen státnímu zástupci. Po nastudování kompletního spisového materiálu rozhodne státní zástupce o podání obžaloby, nebo vyřízení věci jinak,“ řekl portálu mluvčí.

Cimbala následně prozradil, že policie navrhla obviněné obžalovat. „Já takovou informaci nemám, takže platí, že se k tomu nebudu vyjadřovat,“ okomentovala situaci Katarína Janisková, který působí jako obhájkyně Babišova švagra Martina Herodese, který je také obviněn.