Matteo Salvini: Italské přístavy zůstanou uzavřené kvůli teroristům cestujícím na lodích migrantů

ŘÍM | Italský ministr vnitra Matteo Salvini prohlásil, že chaos v Libyi, jenž vznikl kvůli útoku Chalífy Haftara, zvýšil hrozbu přítomnosti teroristů na palubě lodí s migranty, které míří do Itálie. Proto budou přístavy před teroristy uzavřeny. Informaci přinesla světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Matteo Salvini | fb

„Pronikání islámských teroristů už není rizikem, ale jistotou. Proto je mou povinností zopakovat, že na italských březích nebude povoleno žádné kotvení,“ řekl v rozhovoru Matteo Salvini na adresu plavidel přivážející vetřelce z Afriky.

Dlouhotrvající chaos v Libyi se tento měsíc vyostřil poté, co maršál Chalífa Haftar oznámil útok na Tripolis, což přinutilo Vládu národní jednoty, aby se bránila. Libyjský premiér Fayez al-Sarraj nařídil zatčení Haftara a jeho spojenců z Libyjské národní armády (LNA).

LNA mezitím obvinila Vládu národní jednoty (VNJ), že se spolčila s teroristy. LNA má však tiché požehnání Ruské federace, které nevoní VNJ, která je loutkovou vládou Spojených států a tvořena údajně z části i teroristy.

Již dříve italské úřady odmítly přijmout přivandrovalé vetřelce z Afriky z lodě, která patřila německé nevládní organizace. Salvini tehdy prohlásil, že když kapitán je Němec a loď je německý plující pod německou vlajkou, tak ať zakotví v Hamburku.