Ruské lodě sledují nepřátelský pohyb námořních skupin Severoatlantické aliance v Baltském moři

MOSKVA | Ruské lodě sledují akce vojensko-námořní skupiny Severoatlantické alinace (SA), která se skládá z torpédoborce Spojených států (SS) Gravely a fregat polského, tureckého a španělského námořnictva. Ty dne 18. dubna vpluly do Baltského moře. O události informovalo Národní centrum řízení obrany Ruské federace.

Lodě SA | repro: Sputnik (© AFP 2019 / Daniel Mihailescu)

„Dne 18. dubna vplula do Baltského moře námořní skupina SA, sestávající z torpédoborce Gravely Námořnictva SS, fregaty K. Pułaski polského námořnictva, fregaty Gokova Námořnictva Turecka a fregaty Juan de Borbón patřící španělskému námořnictvu,“ uvádí se ve zprávě, ze které cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že Baltské loďstvo provádí za účelem rychlé reakce na případné neobvyklé situace ve vodách Baltského moře soubor opatření k monitorování činnosti lodí SA.

Nutno poznamenat, že v určitých oblastech byla organizována služba útočné skupiny, pobřežních raketových komplexů Bastion a Bal, stejně jako námořních letadel. V případě agrese SA je Ruská federace nepřátelský útok neutralizovat.