Neviditelný ministr NEspravedlnosti a poskok Babiše Jan Kněžínek podal demisi

PRAHA | Český ministr NEspravedlnosti a poskok Babiše Jan Kněžínek oznámil, že podal demisi. Svému vůdci Babišovi svůj záměr oznámil už 15. dubna a o den později mu ji předal písemně s datem 30. dubna. Důvod svého rozhodnutí neuvedl. O demisi dalšího poskoka informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jan Kněžínek – Profesionální byrokratický parazit a poskok Babiše | reprofoto: twitter

Slovenskému ekonomickému přivandrovalci do Prahy Babišovi svou rezignaci Kněžínek oznámil v pondělí. Ke svému rozhodnutí se krátce vyjádřil: „Ke dni 30. dubna 2019 jsem se rozhodl podat demisi na funkci ministra spravedlnosti, kterou jsem dne 15. dubna 2019 ústně oznámil premiérovi a následně mu ji písemně předal dne 16. dubna 2019,“ uvedl poskok Babiše Kněžínek.

„Jsem přesvědčen, že jsem za dobu mého působení neudělal nic, za co bych se měl stydět, na Ministerstvu spravedlnosti došlo v celé řadě směrů k pozitivním posunům a udělalo se velké množství práce. Ministerstvo spravedlnosti svému nástupci či nástupkyni předávám v dobré kondici a po proběhlé reorganizaci. Zároveň jsem plně připraven napomoci při řešení velkého množství úkolů, které za mého působení ve funkci ministra byly rozpracovány,“ oznámil ministr. Měl pravdu neudělal vůbec nic. Jen seděl na židli a prý jen tupě koukal.

Podle informací ho má na ministerstvu nahradit Marie Benešová. Jan Kněžínek ve funkci poskoka ni ministerstvu strávil asi deset měsíců. Ke 30. dubnu v Babišově vládě skončí i ministr dopravy Dan Ťok a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Ťok odstupuje sám, zato Nováková odchází na Babišovo přání. Výměna poskoků…