Oligarcha Babiš tvrdě odpověděl na útok z Německa: V Evropě mě nemají rádi, protože nehájím zájmy velkých stran

PRAHA | Andy Babiš uvedl, že ho mnozí v Evropě nemají rádi, protože je proti migraci a bojuje za zájmy České republiky, nikoliv za zájmy velkých zemí jako je Německo nebo Francie. Prohlásil to ve čtvrtek, když komentoval reportáž německé veřejnoprávní televizní stanice ZDF o tom, jak využívá dotace EU na rozvoj svého podnikání.

foto s hajzlem

ZDF ve středu večer odvysílala reportáž o tom, jak si miliardář a šéf české vlády Andrej Babiš počínal, aby získal dotace z EU pro svůj koncern Agrofert.

Tento koncern je největší zemědělskou společností ve východní Evropě, přičemž akcie daného holdingu vložil Babiš kvůli zákonu o střetu zájmů již předloni do svěřenských fondů, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Babiš vlastní řadu společností, které EU podporuje miliony eur,“ zaznělo v reportáži ZDF, která také zdůrazňovala, že za dobu Babišovy vlády se téměř zdvojnásobil příjem Agrofertu z evropských fondů.

Babiš celou reportáž okomentoval následovně: „Chápu, nelíbí se jim, že bojuju v Evropě proti migraci za české zájmy, za zájmy našich lidí, a ne za zájmy velkých zemí, jako je právě Německo nebo Francie. Je to aktivita německých médií proti státům V4, které těmto proliberálním a promigrantským médiím a skupinám vadí.“

Podle Babiše navíc reportáž televizní stanice ZDF nemá nic společného se seriózní novinařinou. „Jak tato televize, tak i další německá promigrační média o mně natáčejí totálně vymyšlené reportáže,“ uvedl.

I prohlášení německé televize, které hlásalo, že Babiš vydělává na politice, považuje Babiš za naprosto směšné. „Za prvé jsem celou firmu vložil dle zákona lex Babiš do svěřenského fondu. A celý svůj plat premiéra posílám na samoživitelky. Ze státních peněz opravdu nežiju, do politiky jsem vstoupil jako podnikatel a člověk, který už vydělal dost peněz, nikdo mě nemůže uplatit a z dotací opravdu nežiju,“ vyjádřil se k věci.