Zrůdy Islámského státu zaútočily na vojáky Demokratické republiky Kongo

KINSHASA | Teroristé zločinecké organizace Islámský stát zaútočili na vojáky Demokratické republiky Kongo v Africe. Teroristické zvěrstvo, které se uskutečnilo v úterý, bylo prvním útokem teroristické organizace v této zemi. Informuje agentura Bloomberg.

Ozbrojené opice? | repro: youtube

Podle IS teroristé zabili tři vojáky, ale mluvčí armády země major Mak Hazukay uvedl, že oběti jsou dvě. Sdělil, že za útok v kasárnách ve vesnici Bovata poblíž hranice s Ugandou jsou odpovědné Spojenecké demokratické síly, které jsou islamistickou milicí.

Prezident Demokratické republiky Kongo Felix Tshisekedi během své nedávné návštěvy Spojených států (SS) řekl, že Spojenecké demokratické síly byly infiltrovanými příslušníky IS, které vyzvaly k vytvoření chalífátu v centrální Africe.

Prezident Tshisekedi a vůdce SS Donald John Trump ve společném prohlášení z 12. dubna uvedli, že Kongo se připojí k mezinárodní koalici proti IS. Jak to mají SS s IS je zřejmé, že je využívají k rozvratu zemí. Bude Demokratická republiky Kongo další Sýrií, Libyí, Afganistanem, Somálskem, či Irákem?