Skončí Macron jako Napoleon? Francie vyšle tanky a vojáky na hranice Ruska

TALLIN | Dne 23. dubna dorazí do Estonska téměř tři sta vojáků, čtyři tanky a dvacet bojových vozidel pěchoty (BMP) z Francie. Svědčí o tom zpráva tiskové služby francouzského velvyslanectví v dané pobaltské republice.

Francouzský vrah Macron s napoleonským syndromem | repro: Redbubble

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak armáda a technologie budou umístěny ve městě Tapa, které je vzdáleno asi jen 140 kilometrů od ruských hranic. Francouzská armáda bude v Estonsku působit v rámci mise Severoatlantické aliance (SA) a jejím cílem bude posílit vojenskou přítomnost Aliance v pobaltských zemích a Polsku (FRA-EFP LYNX), což je agrese přímo na ruské hranici.

Kontingent se má skládat z vojáků 2. brigády francouzské armády a žoldáků z Francouzské cizinecké legie. Vojenská technika bude dopravena po železnici. V diplomatické misi vysvětlili, že vojáci v Estonsku zůstanou až do konce srpna letošního roku. Plánuje si francouzský vrah a vůdce Macron stejný osud jako Napoleon, který byl z dané oblasti vyhnán jako dobytek?