Tajné služby Íránu odhalily špionážní síť amerických vrahů ze CIA

TEHERÁN | Šéf íránského ministerstva rozvědky Mahmoud Alavi prohlásil, že tajné služby země odhalily špionážní síť americké služby CIA, která fungovala nejen v Íránu, ale také v celém regionu. Informovala o tom agentura Mehr.

CIA | reprofoto: YTV

„Ve výsledku složité práce, která byla provedena proti CIA, byla odhalena síť 290 špionů, kteří pracují v různých zemích regionu, včetně Íránu,“ řekl Alavi.

Ministr také dodal, že Teherán sdělil tyto informace jiným státům, což způsobilo zadržení agentů CIA. Podle něj byly v Íránu desítky pracovníků americké tajné služby zapojeny do několika sfér, které mají velký význam pro zemi. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Alavi navíc uvedl, že se kromě CIA íránské služby zabývají hledáním pracovníků britské rozvědky Mi-6. Slíbil, že v nejbližší době tyto informace budou odhaleny přátelským státům, které o to budou mít zájem.


Od té doby, kdy moc převzala administrativa nynějšího amerického vůdce Donalda Johna Trumpa, Washington provádí tvrdou politiku vůči Íránu.
Spojené státy (SS) vystoupily z jaderné dohody a uvalily velké sankce na ropný, bankovní a lodní sektor íránské ekonomiky.
Dříve v dubnu se Donald Trump rozhodl zanést do seznamu zahraničních teroristických organizací Íránské revoluční gardy. V odpovědi Nejvyšší rada národní bezpečnosti Íránu zařadila Ozbrojené síly SS do teroristických organizací. V úterý 8. dubna parlament Íránu schválil zákon o uznání za teroristické Centrální velitelství vojenského letectva SS (CENTCOM).