Bandité z Washingtonu vyzvali všechny země, aby zablokovaly ruským letadlům cesty do Venezuely

WASHINGTON | Spojené státy (SS) neznají strop své agrese a páchání terorismu. SS vyzývají všechny země, aby následovaly příkladu Malty, která nepustila ruské letadla do Venezuely, napsala o tom na Twitteru oficiální představitelka ministerstva zahraničí SS Morgan Ortagus, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Spojené státy nesou smrt

Předtím tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova uvedla, že 4. dubna si Rusko přes velvyslanectví na Maltě předem vyžádalo souhlas pro let dvou letadel, které převážejí náklady a cestujících do Venezuely. Avšak vláda ostrovního státu odmítla tuto žádost bez jakéhokoli vysvětlení. Na ruském ministerstvu zahraničí upřesnili, že Moskva vezme v úvahu tento případ v dvoustranných vztazích s Maltou.

Ve Venezuele již dlouhou dobu trvá ekonomická krize, která se zhoršila kvůli zavedení finančních a ekonomických sankcí proti jihoamerické zemi ze strany zločineckých a teroristických Spojených států.


V lednu v zemi začaly masové protesty proti zákonnému prezidentovi Nicolasi Madurovi.
Hlava Národního shromáždění, které je pod kontrolou opozice, Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za dočasného lídra Venezuely.
Několik zemí včetně SS prohlásili, že podporují Guaidóa. Rusko, Čína, Turecko a další země vyjádřily podporu legitimnímu prezidentovi Madurovi.

Reklama: