Mu-Slimáci? Vraždění křesťanů na Srí Lance o Velikonocích. Musí povstat vojsko Krista na zkrotit svoloč?

KOLOMBO | Uvádí se, že v kostelech a hotelech na Srí Lance došlo k celkem osmi výbuchům. Oficiální informace zatím hovoří o tom, že bylo zraněno přes 400 lidí a celkem 185 jich zahynulo. K útoku se zatím nepřihlásila žádná organizace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Masové vraždění křesťanů na Srí Lance v kostelech na Boží hod velikonoční

Podle televizní stanice BBC mělo na Srí Lance dojít k výbuchu ve třech kostelech ve městech Kochchikade, Negombo a Batticaloa. Dále byly výbuchem zasaženy také tři oblíbené hotely Shangri La, Cinnamon Grand a Kingsbury, přičemž se všechny z nich nachází v hlavním městě Colombu.

Jak uvádí televizní stanice NDTV, k sedmému výbuchu došlo v oblasti zoologické zahrady v předměstí hlavního města Srí Lanky.

Informace o počtu obětí a zraněných, které uvádí média, se liší. Podle nejnovějších informací zahynulo v důsledku osmi výbuchů v hotelech a kostelech na Srí Lance celkem 185 lidí a více než 400 jich bylo zraněno. Mezi zemřelými je i 35 cizinců. Informovala o tom místní televizní stanice News 1st. Není však vyloučeno, že počet obětí ještě bude růst.

„Přijali jsme osmdesát osob a další přijíždějí,“ uvedl po útoku zaměstnanec nemocnice v Kolombu, který si nepřál být jmenován.

Fotografie zveřejněné na sociálních sítích ukazují, jak po výbuchu vypadá interiér jednoho z kostelů – konkrétně kostel svatého Šebestiána v Negombu. Strop kostela je zničený a na lavicích je krev.


Podle údajů se v době výbuchu v kostelech nacházeli lidé, kteří se shromáždili na velikonoční mši. Přinejmenším dvě akce byly sebevražedné atentáty, tvrdí policie.

Ministerstvo zahraničí ČR nyní zjišťuje, zda mezi postiženými nejsou i občané Česka. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež uvedl, že by čeští turisté, kteří se nyní na Srí Lance nachází s cestovními kancelářemi, měli být v bezpečí. Dle informací je v dobrovolné cestovní databázi DROZD na Srí Lance v současnosti zaregistrováno 92 Čechů, ale mohlo by se jich tam nacházet až 300-400.


​Tamní úřady uzavřely mezinárodní letiště v Colombu a veškeré lety by tak měly přistávat ve městě Mattala. Premiér Srí Lanky již svolal mimořádnou schůzi a tamní ministr obrany potvrdil, že v současné době na místě probíhají záchranné operace.

Uvádí se, že byl na Srí Lance v souvislosti s výbuchy vyhlášen zákaz vycházení. Nastal čas, aby povstalo opět vojsko Krista a podniklo patřičné Křížové výpravy na zkrocení agresivních mu-slimáckých vrahů?