Armáda maršála Haftara osvobozuje Tripolis

TRIPOLIS | Dříve civilní letectvo v Tripolisu zavřelo a pak znovu otevřelo jediné civilní letiště v Libyi, které bylo v provozu, kvůli zprávám o leteckých útocích v okolí města. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Armáda maršála Haftara | repro: Sputnik (© REUTERS / Ismail Zitouny)

Letectvo Libyjské národní armády (LNA) zaútočilo na cíle v Tripolisu a okolí a zničilo desítky aktivních příslušníků Vlády národní vlády (GNA). Mluvčí LNA Ahmed Al-Mismari o tom informoval v neděli na tiskové konferenci v Benghází.

„Armáda s podporou letectva zničila několik desítek cílů, které patří k ozbrojeným skupinám v blízkosti Tripolisu,“ řekl Al-Mismari.

Mluvčí poznamenal, že milice v Tripolisu se uchýlily ke skladování zbraní a střeliva v obytných oblastech a dodal, že letectvo LNA se zaměřuje na způsobování omezených, ale přesně určených útoků, aby se zabránilo škodám na civilní infrastruktuře nebo zranění obyvatel.

Dříve civilní letecký úřad Tripolisu dočasně uzavřel mezinárodní letiště Mitiga kvůli zprávám z médií, že helikoptéry vybavené noční optikou zasáhly několik cílů ve městě

Velitel Libyjské národní armády maršál Chalífa Haftar 4. dubna nařídil svým silám, aby zahájily ofenzívu v Tripolisu, aby bylo město osvobozeno od teroristů“. Jednotky maršála Haftara vzaly pod kontrolu města Garyan a Surman na jihu od libyjského hlavního města.

Reklama: