Počet obyvatel Ukrajiny klesl o 430 tisíc lidí v průběhu dvou let

KYJEV | Počet obyvatel Ukrajiny se rychle snižuje. Zapříčinil to útěk stovek tisíc lidí kvůli občanské válce na jihovýchodě země, napjatá situace na západě, katastrofální hospodářská situace v celém státě, kvůli které část lidí utíká za prací do Ruska a druhá – do Evropské unie, jakož i skutečnost, že v posledních letech počet zesnulých značně převyšuje počet narozených dětí. Demografická situace je negativní, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

„Státní statistický úřad Ukrajiny v této souvislosti uvedl, že tato tendence pokračuje i v tomto roce. V lednu – únoru počet obyvatel Ukrajiny se snížil o 51,6 tisíc lidí a 1. března poklesl na 42 101 700 lidí,“ píše autor článku Eugen Rusnák.

V současnosti v zemi na sto zemřelých připadá pouze 47 narozených dětí. Státní statistický úřad Ukrajiny informoval, že loni počet obyvatel země se snížil o 233,2 tisíce lidí a v roce 2017 o 198,1 tisíce. Tedy pokles počtu obyvatelstva pokračuje rychlým tempem.

Institut demografie a sociálních výzkumů Národní akademie věd Ukrajiny udělal prognózu, že do roku 2031 počet obyvatel země poklesne ze současných 42,2 milionu na 39,5 milionu lidí. Vysvětlil, že se tak stane kvůli pokračující pracovní migraci a stálého převýšení úmrtnosti nad porodností.