Výsledky odzbrojení: Hyde Park v Londýně zažil bitku s mačetami. Policejní pošuci jen přihlíželi

Už se s tím nemažou. Přísnost nadevše – od roku 1997 platí ve Velké Británii zákaz vlastnit jakoukoliv zbraň s hlavní, která je schopna způsobit smrtelné zranění. Již od roku 1959 platí absolutní zákaz mít u sebe nůž, který má čepel kratší než tři palce (7,62 cm). Trest za tento čin je až čtyři roky vězení nebo pokuta do výše 5 000 liber. Za trestný čin v oblasti střelných zbraní si pachatel odnese až deset let vězení a (nebo) pokutu v neomezené výši.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

Ještě před 10 lety byl střed Londýna klidný a více méně i bezpečný. Kupodivu stačilo pár let a po tom, kdy docházelo k napadání noži, mačetami a střelnými zbraněmi lidé na okrajích Britské metropole, přesunula se zločinnost doslova do centra Londýna.

V Hyde Parku, proti sobě tento víkend bojovali členové místních gangů pomocí mačet a dlouhých nožů. Stalo se to na shromáždění, kde požadovalo přítomných cca 30.000 lidí legalizaci marihuany. Jde o stejné demonstranty, kteří minulý týden způsobili kolaps dopravy a zablokování Oxford Circus a Waterloo. Mluvčí Policie k tomuto řekl: „Byli jsme si vědomi plánované akce v Hyde Parku. Byl zaveden přiměřený policejní plán“.

Skvěle. Takže to vyřešili. Měli přiměřený plán. Něco málo se však zvrtlo, a odváželi pobodané do nemocnice. Není nad to, platit si takovouto policii, a není nad to nechat se mutikulturně obohatit – viz.tento článek (ZDE).

rasistická černá opice s mačetou na vraždění bílých