Kdy zaříznou svini Merkel?

BERLÍN | Přestože dosavadní německá vůdkyně Angela Merkel chce zůstat v čele země do vypršení volebního období v roce 2021, DW tvrdí, že se už za ní chystá náhrada. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lhářská svině Angela Merkel? | reprofoto: politico.eu

Jak připomíná portál DW, tak Merkel, která v čele země stojí 14 let, již předala vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauer a chce, aby se nakonec ujala i křesla kancléřky. Jak je však v Německu zvykem, původně zamýšlela dokončit parlamentní volební období v roce 2021.

„Kramp-Karrenbauer, které se v Německu přezdívá AKK, má vlastní politické cíle a chce přeorientovat CDU,“ píše DW. „Přestože nemá v úmyslu radikální změny, na rozdíl od Merkel zastává mnohem konzervativnější postoje v otázkách migrace, manželství mezi homosexuály a evropské integrace,“ vysvětluje německý portál.

Díky tomu si získala větší popularitu mezi konzervativnějšími frakcemi křesťanských demokratů. Proto se v zákulisí začaly propracovávat různé scénáře, které by měly umožnit AKK stát se kancléřkou již v nejbližší době.