Sankce SS vůči Íránu jsou agresivní a bezohledné

MOSKVA | Rusko označilo v úterý zpřísnění amerických sankcí vůči Íránu za agresivní a bezohlednou politiku. Informovala o tom agentura AFP, na kterou se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Spojené státy nesou smrt

„Takový postup nic nepřidává mezinárodnímu postavení Američanů,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení. „Zbytek světa dokonale chápe, že politika Washingtonu je stále agresivnější a bezohledná,“ dodal resort ruské diplomacie.

Bílý dům v pondělí oznámil, že vůdce SS Donald John Trump neprodlouží výjimku na zákaz dovozu íránské ropy, kterou Washington v listopadu 2018 udělil osmi zemím včetně. Bílý dům ve svém prohlášení uvedl, že cílem tohoto rozhodnutí je snížit vývoz íránské ropy na nulu a připravit tak Teherán o hlavní zdroj jeho příjmů.


SS vystoupily loni jednostranně z dohody o íránském jaderném programu a znovu zavedly proti Teheránu sankce.
Přitom byla pro Čínu, Indii, Itálii, Řecko, Japonsko, Jižní Koreu, Tchaj-wan a Turecko udělána výjimka až do 2. května 2019.
Spojené státy se zavázaly, že na ně neuvalí sankce za nákup jistých objemů íránské ropy.
Nyní to neplatí a SS dokazují, že jsou agresivní teroristická organizace a Bílý dům by měl být vypálen a vůdce SS Donald John Trump po odsouzení k trestu smrti před válečným tribunálem veřejně oběšen před ohořelými troskami Bílého domu.