Útočil ožralý údajný rasista Dominik Feri na bílého pěstí jako první?

UHERSKÉ HRADIŠTĚ | Jeden z mužů, který je podezřelý z nedávného útoku na českého poslance Dominika Feriho z TOP 09, konečně promluvil. Údajně měl odmítnou, že celá potyčka vznikla kvůli politickým názorům nebo že by byla rasově motivována. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dominik Feri z Teplic | foto: wikipedia.org

Jedním z mužů, který je do napadení je zapleten, je Vladimír Hromádko z Uherského Hradiště. Druhým mužem je pak jeho syn, který dle portálu teprve nedávno získal lékařský diplom. S nimi se mladý poslanec Feri setkal na koštu vín v Boršicích, který letos navštívil již po čtvrté. Tentokrát to pro něj ale neskončilo dobře.

„Já jsem stál trochu bokem. Samozřejmě, že mi došlo, že je tam nějaká potyčka, protože ta skupina kolem pana Feriho, asi šest až osm chlapců, se prostě sesypali na syna a začali je od sebe trhat, aby se neprali. Já jsem mu chtěl pomoct,“ uvedl Hromádko.

Dodal, že mladého politika brali jako jednoho z patnácti set návštěvníků akce.
„Pan Feri tam v tu chvíli nebyl jako politik. Dva ovínění chlapci si prostě vyměňovali názory. Všichni tam měli popité a prostě nějaká ta komunikace, která asi nebyla příliš přátelská, se vyvinula,“ vysvětlil muž.

Obyvatelé tamní obce se ale v názorech neshodnou. Část z nich ho odsuzuje, část zase tvrdí, že podobné incidenty jsou při společenských akcích běžné.

Hromádko své vysvětlení dokládal tím, že na koštu vín byla přítomna i skupina studentů z programu Erasmus, lidé z Jamajky, Kanady nebo Peru. „My jsme se na tom koštu bavili u stolu s klukem z Indie, který vypadá etnicky úplně stejně jako pan Feri, takže tady ten rasový podtext je vůči nám nefér,“ dodal.

Dominik Feri si v potyčce vysloužit několik ran do obličeje a také tržnou ránu na zádech. V daný den byl převezen do nedaleké nemocnice. Nyní už je poslanec doma. „Je mi dobře, já už jsem to říkal těsně po tom útoku, že to není nic závažného,“ okomentoval situaci Feri.

Uvádí se, že pokud policie zjistí, že Ferimu při útoku nevznikla žádná újma, pak může celý případ uzavřít jako přestupek. Takže se jedná jen o mediální hon a nebo se Feri bojí, že by se mohla prokázat i teorie, že vše vyprovokoval. Nebo úročil jako první?