Totalitní praktiky! Hamáček zneužívá MV k boji s politickou konkurencí a šíří dezinformace

PRAHA | „Hamáček neuvěřitelným způsobem zneužívá ministerstvo k boji s politickou konkurencí.“ Co tím má na mysli lídr Svobodny a přímé demokracie (SPD) Okamura? O obvinění k zneužívání Ministerstva vnitra socanem a islamofilem Hamáčkem informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dobytkové z ČT a Honza Hamáček | reprodukce z e-vysílání žumpy ČT

Ministerstvo vnitra minulý týden ve zprávě o projevech extremismu za loňský rok obvinilo SPD ze šíření projevů rasové, etnické a náboženské nenávisti. Dnes tento projev připomněl lídr SPD a na své stránce na Facebooku vysvětluje, že jde o totalitní praktiky politické policie.

„Ministerstvo vnitra vedené ministrem a předsedou ČSSD Hamáčkem otevřeně vstoupilo do politické soutěže. Hamáček neuvěřitelným způsobem zneužívá ministerstvo k boji s politickou konkurencí. Minulý týden spojil jménem ministerstva hnutí SPD s extrémismem za to, že upozorňujeme na zločiny spojené s migrací a islámem. Zpráva ministerstva vnitra je přímým politickým útokem na svobodu a demokracii. Jde o totalitní praktiky politické policie,“ píše Tomio Okamura.

Politik navíc poukazuje na to, že ČSSD, která dnes řídí ministerstvo, je neomarxistická a že by se měla v prvé řadě soustředit na zaplacení svých dluhů. O které dluhy tedy jde, Okamura nevysvětluje. Ale patrně má na mysli exekuci ohledně Altnerových dědiců.

Na obvinění MV ČR dříve zareagoval i místopředseda Svobodné a přímé demokracie Radim Fiala. Dle něj rezort ve své zprávě sprostě lže a nactiutrhá. Fiala si myslí, že takovým způsobem ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček používá rezort jako nástroj k umlčení svých kritiků. Což jsou návraty k StBáckým praktikám.

Reklama: