Bandité a teroristé z Washingtonu obvinili Čínu z podpory regulérního prezidenta Venezuely Madura

WASHINGTON | Představitelé Spojených států (SS) vždy, když se jim nepodaří prosadit své diktátorské požadavky a to i za použití brutální teroristické síly provokací, ukazují svou imbecilní omezenost. Nyní se předvedla představitelka ministerstva zahraničí – ukázala, že místo mozku v lebce má jen kobylí lejno.

Morgan Ortagus – Inteligencí vhodná leda na felaci | repro: CNN

Americké ministerstvo zahraničí obvinilo Čínu z toho, že financuje vládu venezuelského prezidenta Nicolase Madura Morose. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Tiskový mluvčí resortu zahraničí Morgan Ortagus napsala na Twitteru: „takzvané“ nezasahování Číny vedlo k „sponzorování“ venezuelské vlády, a to ve výši zhruba 60 miliard dolarů. Věta hodná americké imbecilky, která ani pořádně neví, kde na mapě Čína leží.

Již dříve mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kan prohlásil, že pokud jde o situaci ve Venezuele, pak je Čína pro dodržování zásad Charty OSN, zachování míru a stability v regionu. Dodal, že tvrzení, že má Peking negativní vliv na venezuelskou krizi, neodpovídá skutečnosti. Celý svět ví, že krizi způsobili bandité z Washingtonu podporou teroristy Juana Guaidó, který by měl být za vlastizradu odsouzen k trestu smrti.


Ve Venezuele začaly dne 21. ledna masové protesty proti současnému prezidentovi Nicolasovi Madurovi, a to krátce poté, co byl zvolen do funkce. Po vypuknutí nepokojů se šéf tamní opozice parlamentu Juan Guaidó sám prohlásil za prozatímní hlavu státu.
Řada západních zemí, vedená Spojenými státy, uznala krok Guaida,jednalo se o satelity Washingtonu.
Maduro označil šéfa parlamentu za loutku Spojených států (SS).
Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily Madura jako legitimního prezidenta Venezuely. Moskva dále označila „prezidentský status“ Guaida za neexistující.
Kromě toho se však Venezuela potýká i s jinými problémy. V březnu totiž v této zemi došlo k problémům s elektřinou, a to hned několikrát.
Největší porucha přitom proběhla v noci na 8. března, když bez proudu zůstalo 21 států Venezuely. Nicolás Maduro to označil za „elektrickou válku“ ze strany SS.
Úředníci obvinili opozici z útoku na elektrárny s Molotovými koktejly. Dne 29. března došlo v zemi k dalšímu výpadku. Tehdy bez proudu zůstala metropole Caracas a problémy s elektřinou opět hlásilo celkem 21 států v zemi, z celkového počtu 23.
I v dubnu úřady informovaly o nových útocích na zařízení pro dodávky elektřiny. Prezident Maduro oznámil, že schválil měsíční plán obnovy systému dodávek elektřiny v zemi, který zajišťuje regulaci zátěže na rozvodné síti.