Juan Guiadó je jen klaun. Nicolás Maduro Moros oznámil úplnou kontrolu nad Venezuelou

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros prohlásil, že jeho vláda zcela kontroluje zemi. Jednání opozice a jejího teroristického a vlastizrádného vůdce Juana Guaidóa označil za klauniádu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

„Máme plnou kontrolu vlády, správy ozbrojených bolívarovských sil, kontrolu nad územím státu. Já jako ústavní prezident řídím národní vztahy, mezinárodní vztahy, řídím státní agendu, plním všechny své povinnosti,“ řekl v pořadu státní televize.

Maduro prohlásil, že jeho vláda bude i nadále vládnout zemi s ústavou v ruce, v míru, demokraticky, společně s lidem. „A ten neúspěšný pokus o státní převrat se zapíše do dějin jako komedie. Nejdříve vypadá příběh jako tragédie a pak se opakuje jako komedie. 11. dubna 2002 jsme tu měli tragédii v paláci Miraflores (pokus o svržení Huga Cháveze – pozn. red.), a teď se to od 23. ledna opakuje jako komedie,“ řekl prezident.

Pokus o příchod opozice k moci v osobě předsedy Národního shromáždění Juana Guaidóa nazval Maduro třemi měsíci klauniády severoamerického imperialismu, který se snaží napadnout moc ve Venezuele. „Tři měsíce vítězství bolívarovské revoluce, lidové moci, občansko-vojenského svazu, tři měsíce míru a práce,“ zdůraznil.

Reklama: