Rusko bude zjednodušeně vydávat pasy občanům Novoruské unie. Kyjevští nacisté zuří

MOSKVA | Když ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin komentoval podepsání nařízení o zjednodušeném procesu získávání ruských pasů pro obyvatele Donbasu, označil tuto otázku za humanitární záležitost. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o zjednodušené vydávání pasů občanům Novoruské unie, která je tvořena Doněckou a Luhanskou lidovou republikou.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: Sputnik

„Netoužíme po tom dělat problémy nové ukrajinské vládě. Jde o humanitární otázku,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič. Prezident Ruska dále zdůraznil, že je pro zjednodušení postupu udělování ruského občanství krajanům. Přitom však zdůraznil, že by daná věc měla být prováděna velmi opatrně.

Nutno podotknout, že již dříve bylo oznámeno, že ruský prezident podepsal nařízení o snazším získávání ruských pasů pro obyvatele Donbasu. V současné době pobývá na území Ruské federace více než milion lidí, kteří přichází z Donbasu. Tam od roku 2014 probíhá vojenský konflikt, kdy ukrajinská nacistická vláda se snaží etnicky vyčistit genocidou území od rusky mluvících.

Loni v létě prezident Ruské federace slíbil, že vyřeší problémy, kterým čelí obyvatelé Luhanské lidové republiky (LLR) a Doněcké lidové republiky (DLR), kteří odjeli do Ruska a snaží se získat ruské občanství. Poté zdůraznil, že zákon pojednávající o přijetí občanství Ruské federace vyžaduje liberalizaci.

Reklama: