Poskoci Pentagonu v akci: Bílé přilby chystají provokaci s chemickými zbraněmi. Už mají natočený film

MOSKVA | Teroristická organizace podporována Evropskou unií (EU) a Spojenými státy (SS) Bílé přilby připravuje v Sýrii další provokaci. Na zasedání Rady bezpečnosti OSN to prohlásil ruský diplomat Vladimir Karpovič Safronkov. V ruském Centru pro usmíření bojujících stran v Sýrii tvrdí, že zahraniční novináři mají již natočený film údajného chemického útoku.

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

„Pseudohumanitárníci z Bílých přileb pokračují připravovat další provokace, aby mohli obvinit legitimní vládu z užití otravných látek,“ uvedl zástupce stálého představitele Ruska při OSN Safronkov, Vladimir Karpovič.

Podle šéfa ruského Centra pro usmíření bojujících stran Viktora Mefodeviče Kupčišina zahraniční novináři natočili zinscenovanou smrt syrské rodiny, která údajně zahynula po chemickém útoku vládními silami. Natáčení propagandistického filmu teroristy proběhlo v oblasti obce Morek v provincii Hamá.


Bílé přilby se na Západě dlouhou dobu těší popularitě a podpory. Tvrdí, že jejich cílem je záchrana civilního obyvatelstva v oblasti konfliktu.
Syrská vláda však organizaci obviňuje z vazeb na extrémisty a z nepřátelské propagandy.
Ruské ministerstvo zahraničí označilo Bílé přilby za jeden z projevů informační války, která má zdiskreditovat syrskou vládu.
V únoru novinář BBC Riam Dalati prohlásil, že snímky, které byly natočeny v nemocnici ve městě Dúmá po údajném chemickém útoku byly zfalšované.
Novinář je ale přesvědčen, že k samotnému útoku došlo. Nicméně zda došlo k užití chlóru, musí určit Organizace pro zákaz chemických zbraní.