Včera mě zastavil tramvaják, šel mi podat ruku a bude mě volit

PRAHA | Václav Klaus mladší byl nedáno vyloučen z ODS, a tak chce nyní založit vlastní novou politickou stranu. Jaký název si vybral? Koho na politické scéně považuje za největšího soupeře? Na jaké voliče se spoléhá a na jakých základech plánuje budovat svou stranu? To vše prozradil v rozhovoru pro Seznam zprávy, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Poslanec Václav Klaus ve Sněmovně | repro: iROZHLAS (darmožroutská)

Již na začátku dubna Václav Klaus mladší oznámil, že do podzimu založí vlastní politickou stranu, s níž bude kandidovat v nadcházejících krajských a sněmovních volbách. Ty proběhnou v roce 2021. V rozhovoru pro daný portál tak bývalý člen ODS odpovídal na související otázky.

Klaus přemýšlí o nadstandardním názvu pro svou politickou stranu. „Já se spíš kloním k tomu jít směrem k nějakému marketingovějšímu všeobecnému názvu,“ uvádí s tím, že takové obecné názvy, jako třeba občanská či konzervativní, jsou už přebrány.

V otázce podpory obyvatel nebyl politik velkým optimistou a na situaci se určitě nedívá skrz růžové brýle:
„Vím, že spousta lidí nemá radost, že vůbec něco takového vzniká, to je pravda – a volit mě nebudou. Ale zase včera mě zastavil tramvaják, šel mi podat ruku a bude mě volit. Pan taxikář, který mě dneska vezl, mě bude s celou rodinou volit, takže nějaké hlasy také získám.“

Na konci syn exprezidenta Václava Klause promluvil o třech programových pilířích nově vznikající strany. První pilíř se bude jmenovat „národní demokracie – žijeme v České republice“, který bude obsahovat i náš vztah k EU. O vystoupení z Unie a konání referenda o členství prý ale usilovat nebude, uvádí portál.

Druhý bod bude ekonomický – „bohatství vzniká z práce a normální je pracovat, nikoliv čerpat dávky“. Klaus tak chce zjednodušit daně. Třetí pilíř ponese název „braňme normální svět“, tam bude patřit klasická rodina, školství a podobně.

Reklama: