Když eurounijní lůza vyrazí do ulic

Pořádání nepovolených protidemonstrací patří ke koloritu demokracie. Jenže i tyto demonstrace by měly mít svá pravidla a řídit se právním řádem a závaznými pokyny policie.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Vztahuje se to i na nepočetné odpůrce Tomia Okamury na pražském Václavském náměstí, kteří se sešli ve čtvrtek 25. dubna při zahájení volební kampaně SPD do Evropského parlamentu. Ovšem těžko po nemyslících a hlučících tvorech připomínajících lidoopy chtít něco víc než pár nesmyslných a sebepopírajících výkřiků.

Odpůrci zastánců suverénních národních států se příznačně sešli pod rudými a unijními vlajkami (jak příznačné!). Jejich nejčastějším výkřikem bylo zvolání „Hanba!“ a neutišili se ani při zpěvu české státní hymny. Takový respekt mají k hymně. Tedy hanba především jim!

Díky profesionálnímu přístupu policie byly po četných a pro pomalu chápající demonstranty (pochopitelně placené Sorosem) opakovaných výzvách k ukončení protiprávního jednání vytlačeni z prostoru pro původní svolavatele řádně oznámené demonstrace.

Vyhrálo po zásluze právo a pořádek. Lze si jen přát, aby tomu tak bylo i ve volbách do EP o měsíc později, a to nejen u nás, ale i v celé Evropě. Model Salvini by byl hoden vývozu do řady zemí.

Reklama: