Marine Le Pen a Geert Wilders a další na pozvání Tomia Okamury v Praze to v rozpálili

PRAHA | Dne 25. dubna proběhla v Hotelu Grandium v Praze tisková konference. Novinářům svá stanoviska ohledně EU sdělila poslankyně EU parlamentu Marine Le Pen, ale také poslanec EU parlamentu Belgičan Gerolf Annemans, nizozemský politik a poslanec Geert Wilders a český poslanec Tomio Okamura. Poté následovaly otázky novinářů. Akce předcházela mítinku na Václavském náměstí.

Marine Le Pen, Tomio Okamura a Geert Wilders v Praze na tiskové konferenci | repro: Sputnik

„Dnes čelíme novým obrovským hrozbám totality. Ohrožuje nás na jedné straně globalismus, na druhé straně islamismus,“ uvedla Marine Le Pen a dodala: „Evropě vládne suchopárná šedá technokracie, která nezná nic než hrozby a sankce!“ Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Národní suverenita. Musíme obnovit suverenitu národních států. O našich státech se musí rozhodovat v jejich historických metropolích,“ zaznělo z úst Geerta Wilderse.

Gerolf Annemans představil koncept hnutí pro Evropu národů a svobody jako určitou evropskou platformu pro národní politické strany, které mohou využít této báze k přípravě budoucích evropských kádrů. Annemans informoval o tom, že členem dotyčného evropského hnutí je i strana Tomia Okamury (SPD). Okamura má šanci být zvolen do Evropského parlamentu (EP) a fungovat za evropské hnutí ENF, resp. v její skupině EP.

„Evropská unie cíleně financuje a podporuje imigraci do EU. Je to hrozba pro národní státy. Po lidech se chce, aby se podřídili nadnárodním zájmům. Zabraňme náboženskému a ekonomickému poddanství. Islamismus musí být zastaven a jeho ideologie vymýcena,“ říká Marine Le Pen.

Marine Le Penová dále vyjádřila svůj přátelský vztah k Okamurovi a uvedla, že má ráda Českou republiku, která před půl stoletím otevřela cestu ke svobodě a ubránila svět před hegemonií. Řekla, že si cení SPD jako odvážného hráče na české politické scéně, který musí obstát v rozpolceném světě mezi národními zájmy a globalizací.

Le Penová varovala před sílícím globalismem a stále více se prosazujícím islamismem. Právě islamismus Le Pen označila za kulturní hrozbu. Pokud globalizace, pak regulovaná: „EU musí sloužit jednotlivým národům.“

„Dne 26. 5. je v sázce civilizační boj o skutečné evropské hodnoty!“ tvrdí Marine Le Pen.

„Nemůže podnikat kroky, které vedou k jejich rozpuštění. Evropa má tisíciletou historii. Nesmí si nechat vnutit cizí ideologii. Evropa je legitimní a stabilní jen při zachování diverzity států, které Evropu odjakživa tvoří. Evropa potřebuje nový projet pro budoucnost. Evropa musí čelit pokračující dominanci USA a vzrůstající dominanci ze strany Číny. Nesmí se nechat převálcovat migrací. Pokud se Evropa nepromění, pak zanikne,“ míní Le Pen.

Italská liga, SPD a další strany v Bulharsku a Nizozemsku atd. se snaží rozvíjet původní ideál, na němž funguje náš kontinent. Oním ideálem je svoboda. Evropa musí respektovat všechny. Nesmí jít o německo-francouzské kondominiu!“ dodala k věci.

Geert Wilders označil EU za „příšeru“, která zadupává národní identitu: „EU bojuje za své vlastní elitářské zájmy. Nesmíme poslouchat její rozkazy, jinak přijdeme o právo veta. Potřebujeme pravý opak… Odzvonilo politice otevřených hranic. Viděli jsme, co s naší bezpečností udělali migranti.“ Wilders vidí příčinný vztah mezi migrujícím islamismem a teroristickými akcemi atentátníků v EU (útoky v Paříži, Barceloně).

„V Utrechtu byli za bílého dne zabiti čtyři lidé. Zabil je džihádista, jemuž jsme umožnili vstup do naší země… Nemáme problém s muslimy, ale musíme zabránit islamistické ideologii… Demografie Holandska se stává muslimskou… Pokud Holandsko nemůže vystoupit z EU, pak musíme vytvořit uvnitř EU kooperující skupinu,“ podotkl.

Tomio Okamura především řekl, že vstup do EU provázelo referendum, kde nebylo nastaveno kvorum. O vstupu mohl rozhodnout i jediný člověk! Proč tedy teď ostatní parlamentní strany brání SPD v prosazení referenda o výstupu, a třeba dle stejné logiky – bez kvora? S panem Okamurou plánujeme individuální rozhovor. Jelikož se chystáme na plánovanou demonstraci na Václavském náměstí, řekneme jen stručně, že Tomio Okamura hlásá následující:

„Jsme Evropané. Jsme pro Evropu. Nejsme pro Brusel. Uvedené pojmy nejsou synonyma. Není to totéž.“

Novináři se ptali na Rusko. Le Penová v této souvislosti uvedla, že je zapotřebí s Ruskem jedině komunikovat! Neválčit.


Zdroj.

Štítky: