Unikátní interaktivní akce cílí na žáky a širokou veřejnost

ČESKÁ TŘEBOVÁ | Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) je 26. a 27. dubna společně se Sdružením železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou (VOŠ a SŠT) v České Třebové pořadatelem interaktivní akce, která má za cíl seznámit žáky, studenty i širokou veřejnost s podobou české železnice v 21. století.

Nové logo SŽDC

Unikátní akce nazvaná Budoucnost je na železnici proběhne na nádraží v České Třebové a v prostorách tamní VOŠ a SŠT. „Zájemcům představíme život na železnici z druhé strany, ne pouze ze sedadla cestujícího. Nabízí nepřeberné možnosti uplatnění a cílem je ukázat právě možnosti a krásu moderní železnice tak, jak ji běžní cestující nemohou poznat,“ říká ředitel odboru personálního SŽDC Pavel Koucký.

První den akce je určen místním žákům a studentům, jako druhý den byla vybrána sobota, kdy si přijdou na své zájemci z řad široké veřejnosti. K vidění budou nejen vozidla SŽDC, ale také dopravců LokoTrain, ČD Cargo, Metrans Rail a GJW Praha s prohlídkou kabin strojvedoucích a komentářem. Návštěvníci budou mít také jedinečnou možnost nahlédnout do řídicího stavědla výpravčích.

Samozřejmostí budou profesní stánky dopravců a prezentace možností uplatnění se na železnici. Představí se i hasičská technika SŽDC. V prostorách místní střední technické školy si pak každý bude moci vyzkoušet jízdu na simulátoru lokomotivy, prohlédnout si výstavu modelové železnice a postavit vlakovou cestu v dopravním sále.