Po demonstraci SPD byly spuštěny nechutné hnojomety

Po ostudě, kterou si euroislámský subinec včera trhl s „Hlukovou olympiádou“, byl pár hodin zticha. Dovedu si představit noční a časně ranní porady příslušných spin-doktorů. Jak se vylízat z průšvihu, a ještě příslušně pohnojit Okamuru a jeho hosty?

Martin Konvička – ostravské Knihcentrum
Foto: Radek Velička (centrální informační agentura, z. s.)

Přišli na to. Mají „hajlujícího pána“ (dle očitých svědků jakýsi zmatený vrávoravý ožrala, jaký se najde na každé veřejné akci, 1 kus) a „paní se svastikou“ (tu neviděl snad nikdo). Takže „Na akci SPD se hajlovalo“, zní mediálním hnojištěm, a nespočet falešných profilů na sociálních sítí otravuje slušné lidi otázko, „Co říkáte na hajlování na Václaváku?“

Já se jen směji – protože jsem skoro pamětník, protože jsem tyhle metody sám zakusil a vím, že procento voličů věřících propagandě klesá se čtvercem imbecility té propagandy. A opakovaná vtip není vtipem.

Posuďme sami:

Jedna z prvých demonstrací IvČRN, přibližně 2015: Objevil se tam jakýsi Pechanec, kterého jsem neznal ani s ním nemluvil. Pak se psalo jen to, že tam byl Pechanec.

17. listopad 2015: „Zeman stál na pódiu s obviněným“. Co na tom, že mi obvinění doručili až 18. listopadu, takže Zeman s žádným obviněným nestál?

Hradčanská demonstrace, únor 2016: Účastí do té doby největší patriotická akce posledních let. Média proto nemluvila o 20 000 účastnících, ale vymyslela si „vypálenou Kliniku“ a „muže v hnědé bundě“.

Fór s velbloudem na Staromáku: „Konvička vystřílel půl Prahy, druhá půlka je zraněná, nebo alespoň v šoku“.

SPD má zkrátka za sebou velmi podařenou akci, z níž se jejich protivníci pokusí udělat „hajlujícího pána“. To se snést dá – pakliže se podaří prolomit informační blokádu, šířit videa, fotografie, očitá svědectví. Do budoucna to ale bude chtít média, výslovně odmítající hujerské směřování. To brzy nebude problém (nápadný je pozvolný posun Babišových tiskovin, cosi se děje i v Českém rozhlase). Konzumenti Bakalo-novin a České televize budou čím dál izolovanější a zoufalejší, nakonec se s nimi popasujeme jako s mentálně retardovanými, vhodnou medikací však zvládnutelnými pacienty.

Svět se prostě od let 2015 či 16 kamsi posunul. Modrá vlajka a „proevropskost“ přestávají být známkami statusu a stále víc se stávají známkami hysterických paviánů.

Reklama: