Největší hrozbou pro Polsko je LGBT – likviduje normální svět a je to cesta do horoucích pekel

VARŠAVA | Jarosław Kaczyński, uvedl, jaké nebezpečí hrozí Polsku. A nejedná se o Rusko. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jarosław Kaczyński

Polský předseda vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jarosław Kaczyński uvedl, co představuje hrozbu pro polský národ a jeho identitu. Myslí si, že hrozbou je hnutí za práva sexuálních menšin. Z jeho úst to zaznělo na středeční přednášce o vlastenectví v arcidiecézním muzeu ve Wloclawku.

Kaczyński měl také prohlásit, že každý Polák musí uznávat křesťanství. Dále si tento nejvlivnější polský politik myslí, že dnes katolická církev v jeho zemi zažívá nebývalé útoky: „Nezávisle na tom, zda je někdo věřící, nebo ne, musí přijmout křesťanství, protože polská kultura se zrodila z křesťanství,“ uvedl politik.

Stejně tak nezapomněl poukázat na to, že je v Polsku nositelem křesťanské tradice katolická církev, a proto považuje zpochybňování jejích pozic v dané zemi za „nevlastenecké“.

Pokud jde o zmiňované útoky, pak si Kaczyński myslí, že jejich cílem není jen katolická církev, ke které se v Polsku hlásí až 90 % obyvatelstva, ale také rodina a děti. Poslední dva zmiňované dle něj ohrožují hnutí za práva lesbiček, gayů, bisexuálů a transsexuálů i teorie genderu. Ty se přitom do Polska dostaly ze Západu. „Hnutí LGBT a gender ohrožují naši identitu, ohrožují náš národ, ohrožují polský stát,“ varuje Kaczyński.

Reklama: