Plánuje Emmanuel Macron rozdělení EU na vládce a podlidi?

PAŘÍŽ | Schengenskou dohodu je zapotřebí přezkoumat a možná, že je nutné z ní i vyloučit několik zemí. Na velké tiskové konferenci to uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jedná se o další pokračování budování Evropské říše, které chce vládnout franko-germánské spojenectví, které by ostatní státy po vzoru Napoleona a Hitlera, kolonizovalo?

Francouzský vrah Macron s napoleonským syndromem | repro: Redbubble

„Lidé se stále drží i navzdory svým hranicím. Opravdu věřím v otevřené vlastenectví, ve Francii, která bude zářit na mezinárodní scéně. Abyste však byli otevření, musíte mít hranice. Pokud chcete přijímat, potřebujete dům. To znamená, že potřebujete hranice, potřebujete pravidla,“ prohlásil francouzský vůdce, kdy také dodal, že se dnes vše nedaří tak, jak by mělo a že Schengenská dohoda již nefunguje. Ovšem kdo za to může? Lidé jako on. Nebo se bojí vítězství jeho odpůrců v Eurovolbách, tak lže?

Emmanuel Macron dále zdůraznil, že rozvojová a migrační politika musí být „cela restrukturalizovány. V souvislosti s tím francouzský vůdce vyzval k reformě Schengenské dohody založené na myšlence, že EU musí chránit své hranice, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zároveň nevyloučil, že země, které to odmítnou udělat, mohou skončit mimo schengenskou zónu. Sám však kritizuje Itálii, která po nástupu nové vlády začala hranice chránit a odmítá připlouvající vetřelce z Afriky.

Macron nechce zavřít hranice před migrací, ale před zeměmi střední a východní Evropy

Prohlášení francouzského vraha a vůdce Macrona, který je odpovědný za smrt demonstrantů ve žlutých vestách a jejich brutální mrzačení francouzskou vojenskou policií (četníci) ovšem patrně vůbec nemíní zastavit příliv vetřelců do Evropy, ale bude jí opět chtít rozdělit, ovšem tak, aby mohli Francouzi s Němci právě postkomunistický střed a východ Evropy, kolonizovat. Chce z nás otroky a podlidi. Vzhlédl se v Hitlerovi?

Slovenský expert na postsovětské země východní Evropy Boris Latta pro RIA Novosti nevyloučil, že se to dotkne i Česka. „Francouzský prezident se svým hlasitým prohlášením na téma zahraniční politiky snaží odvrátit pozornost od mnoha problémů ve své vlastní zemi,“ uvedl slovenský expert Boris Latta.

Ilustrační snímek – V4

„Macron má teď mnoho domácích problémů, některé z nich ani neví, jak řešit. Proto se stále častěji francouzský prezident zavazuje uvažovat o otázkách zahraniční politiky, aby předložil několik nápadných návrhů, které obvykle zanikají krátce poté, co je Macron představil veřejnosti,“ řekl Latta.

Podle odborníka se to s největší pravděpodobností stane i se současným prohlášením francouzského prezidenta o zmenšení schengenské zóny.

„Za prvé v této otázce stejně jako ve většině ostatních evropských témat hraje hlavní roli Berlín. Za druhé jen pokus vážně přistoupit ke zmenšení schengenského prostoru způsobí obrovskou bouři v evropských zemích, především v těch, které by se mohly potenciálně octnout mimo EU. Mám na mysli zejména státy Visegrádské skupiny (Polsko, Slovensko, Česká republika a Maďarsko), které nesouhlasí s nucenou politikou šíření ilegálních uprchlíků v evropských zemích, a proto způsobují podráždění v Bruselu, Paříži a několika dalších západoevropských zemích,“ uvedl Boris Latta.

„Proto se domnívám, že současné Macronovo prohlášení nikdo v Evropě nebude brát vážně. Je třeba pokračovat v posilování vnějších hranic EU, ale zde je opět řečeno mnoho, ale zatím se udělalo velmi málo,“ dodal slovenský expert.

Paradoxně by se Macronův plán mohl dotknout zemí, které nejlépe střeží své hranice

Bulharská hranice chráněná před migrujícím lidským dobytkem | repro: Радио 999

Přezkoumání Schengenské dohody by mohlo uzavřít cestu Rumunsku a Bulharsku při připojení se k této dohodě. Uvedl to diplomatický zdroj v Bruselu, píší ruská média.

„Reforma, kterou má na mysli francouzský prezident Emmanuel Macron, může zhatit vyhlídky Rumunsku a Bulharsku na vstup do Schengenu,“ uvedl zdroj agentury.

Toto jasně podporuje myšlenku toho, že se nejedná v Macronově choré hlavě o posílení ochrany hranic, ale o vydírání zemí, které se nechtějí podřídit příkazu spáchat sebevraždu islamizací. Právě Bulharsko chrání nejlépe své hranice z celé EU proti migrační invazi mu-slimáků z Turecka.

Bulhaři mají na své hranici ploty a nasazeny lovce lidí, kteří bulharsko-tureckou hranici uzavřeli hermeticky, proto vetřelci nemohli z turecké evropské pevniny do EU proniknout suchou nohou a museli pak zvolit přeplutí do Řecka.

Reklama: