Záplavy v Indonésii stály život nejméně 29 lidí; tisíce lidí vysídleno

JAKARTA | Záplavy a sesuvy půdy v důsledku silných dešťů zabily v Indonésii nejméně dvacet devět lidí, informovaly dnes úřady. Zhruba dvanáct tisíc obyvatel muselo opustit své domovy. Tamní úřady dále informovaly, že sedmnáct osob zemřelo v provincii Bengkulu na Sumatře. Informaci přinesla agentura channelnewsasia.com (CNA).

Záplavy v Indonésii | repro: AFP

Dva další životy vyhasly v hlavním městě Jakarta. V Bengkulu je devět lidí nezvěstných. Poskytování pomoci komplikovaly výpadky energie, nepřístupné cesty či velké vzdálenosti mezi postiženými oblastmi.

Sesuvy a povodně jsou běžné, zejména během monzunového období mezi říjnem a dubnem. Indonéská agentura pro katastrofy v pondělí potvrdila dvacet devět úmrtí s tím, že bouřích na ostrově Sumatra je nezvěstných nejméně třináct dalších lidí.

„Kromě přírodních faktorů, jako je silný déšť, byly záplavy také způsobeny lidskou činností, která ničí životní prostředí,“ řekl v pondělí novinářům v Bengkulu ředitel agentury pro katastrofy Doni Monardo. Aktivisté již dlouho varovali před odlesňováním v provincii, která by mohla vyvolat katastrofu.

Reklama: