Kreml sdělil podrobnosti jednání mezi Vladimirem VladimirovičemPutinem a Kim Čong-unem

MOSKVA | Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Sergejevič Peskov sdělil podrobnosti rozhovorů prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina a předsedy KLDR Kim Čong-una ve Vladivostoku, informuje o tom světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kim Čon-un a Vladimir Vladimirovič Putin

„Je si vědom všech detailů bilaterálních projektů nebo potenciálně bilaterálních projektů, které se mohou rozvinout po zrušení sankcí OSN a dalších omezení, která jsou v současné době v platnosti a v mnoha směrech brání rozvoji naší bilaterální spolupráce,“ řekl mluvčí ruského prezidenta Peskov, Dmitrij Sergejevič na adresu Kim čong-una.

Dále na adresu předsedy KDLR dodal: „Působí jako dost zkušený, vzdělaný a velmi vyvážený lídr,“ uvedl pro televizní stanici Rusko 1. Podle něj se Kim Čong-un ukázal profesionálně, zná detaily a reaguje pohotově.


Ve čtvrtek 25. dubna uspořádali Vladimir Putin a Kim Čong-un první setkání plného formátu ve Vladivostoku.
Jednání mezi čtyřma očima trvala dvě hodiny a pak další hodinu a půl v rozšířeném formátu diskutovali o historii vztahů mezi Ruskem a KLDR a o perspektivách jejich rozvoje, i o řešení situace na Korejském poloostrově.
Oba lídři označili schůzku za informativní a důkladnou. Ačkoli neučinili společná prohlášení a nepodepsali žádné dokumenty, jednání již byla nazvána historickými: lídři obou států se poprvé po dlouhé přestávce dohodli na vytvoření bilaterální spolupráce.
Pro Kim Čong-una to byla první cesta do Ruska od převzetí moci v roce 2011.