V Luhansku tvoří velkou frontu lidé, kteří se snaží získat ruské občanství

LUHANSK | Velká fronta lidí, kteří chtějí požádat o ruské občanství, vznikla ve novoruském městě Luhansk ve čtvrtek poté, co ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin podepsal dekret umožňující obyvatelům Doněcké lidové republiky (DLR) a Luhanské lidové republiky (LLR), požádat o ruské občanství prostřednictvím zrychleného řízení. DLR a LLR se odtrhly od Ukrajiny po nacistickém majdanském puči a tvoří Novoruskou unii.

Fronta na ruské občanství v novoruském Luhansku

Vladimir Vladimirovič Putin ve středu podepsal dekret, který zjednodušil postup pro získání ruského občanství pro obyvatele Donbasu. Nazval to čistě humanitární otázkou a poznamenal: „Moskva netouží vytvářet problémy pro nové ukrajinské orgány.“

Odcházející ukrajinský nacistický vůdce Petro Olexijovyč Porošenko i nově zvolená hlava Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj tento dekret odsoudili. Nacista Porošenko nazval dekret bezprecedentním zásahem Ruska do vnitřních záležitostí nezávislého státu, což je čirá lež, jelikož ani kyjevské vedení nepovažuje republiky Novoruské unie za svou součást, jelikož tamním obyvatelům bylo zakázáno volit nového vůdce Ukrajiny.