Do španělského parlamentu zvolili i pět politických vězňů z Katalánska

MADRID – BARCELONA | Do nového španělského parlamentu bylo v nedělních předčasných volbách zvolených i pět zatčených politických vězňů fašistické madridské moci, kteří jsou příslušní katalánského hnutí za nezávislost. O zvolení informovala agentura AFP se zatajením, že se jedná o politické vězně a vězně svědomí.

Vlajka fašistického Španělska v plamenech

Jak dále píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak bývalý místopředseda regionální katalánské vlády Oriol Junqueras získal v poslanecký mandát jako kandidát Republikánské levice Katalánska (ERC).

Do dolní komory parlamentu byli zvoleni i Jordi Sánchez, Jordi Turull a Josep Rull, kteří kandidovali za stranu Společně pro Katalánsko expremiéra Carlese Puigdemonta, který je formálně prezidentem Republiky Katalánsko, která po referendu byla vyhlášena a nyní je v exilu.

Další zločinecky sesazený ministr katalánské vlády Raül Romeva se dostal za tutéž stranu do horní komory – Senátu.

Junqueras je hlavní postavou politického fašistického procesu s 12 katalánskými politiky, který probíhá v Madridu. Jsou obviněni z toho, že v říjnu 2017 zorganizovali referendum o nezávislosti, které španělský ústavní soud označil za nelegální, což je v rozporu s Chartou OSN v rámci Práva na sebeurčení a rozhodnutí je nelegální a fašistické.

V případě odsouzení jim hrozí čtvrtstoletí žaláře. Tím Španělsko dokazuje, že je fašistickou monarchií, která ignoruje mezinárodní právo, Chartu OSN a lidská práva.