Andy Babiš připustil možnost zavedení bankovní daně

PRAHA | Slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy Andy Babiš v České televizi prohlásil, že zvažuje zavedení zdanění bank. Daň by se měla týkat i pojišťoven a případně i mobilních operátorů. Sektorovou daň pro banky prosazují socani z ČSSD, koaliční partner ANOistů přivandrovalce Babiše.

Andy Babiš a jeho posluhovačka Alena Schillerová

„Jestli když uděláme sektorovou daň pro banky, to bude mít takový dopad pro všechny zdražením úvěrů a dostupností úvěrů, nebo ne,“ řekl Andy Babiš s tím, že chce o této věci jednat. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle socanů z ČSSD by nová sektorová daň pro banky přinesla do státního rozpočtu 14 miliard korun. V havloidním hovnometu ČT prohlásili, že Babiš, který v polovině dubna uvedl, že je proti takové sektorové dani, změnil názor poté, co vůdce levicových parazitů z ČSSD islamofilní pošuk Hamáček prezentoval návrh ministryně financí Aleně Schillerové se vzhledem nečesané domovnice.

Babiš se možná vzhlédl v pomstě. Ve věci mobilních operátorů se Babiš chtěl zasadit o zlevnění dat. Jeho snažení ale zatím nebylo úspěšné. „Operátoři ignorují naše apely. V Evropské unii jsou země, které operátory tvrdě zdaňují,“ prohlásil Babiš, který tak deklaroval použití metody mafie.