Ředitel amerického koncentračního tábora Guantánamo byl po tajném vyšetřování propuštěn

WASHINGTON | Kontradmirál John Ring, který řídil koncentrační tábor Spojených států (SS) Guantánamo na Kubě, byl propuštěn. Toto rozhodnutí přijal americký generál Craig Faller na základě výsledků vyšetřování, informuje list The New York Times.

Mučení lidí v koncentračním táboře SS na Guantánamu | foto: the-latest.com

Uvádí se, že Ring byl propuštěn kvůli ztrátě důvěry v jeho schopnosti řídit koncentrační tábor SS. Podle The New York Times byl kontradmirál propuštěn před sedmi týdny. Teď byl na jeho místo jmenován zástupce Ringa – brigádní generál John Hussey, informuje Sputnik.

Tiskový mluvčí Jižního velitelství vojsk SS, které je odpovědné za koncentrační tábor SS v okupované zátoce Guantánamo, plukovnice Amanda Azubuike sdělila, že kontradmirál Ring byl propuštěn po měsíčním vyšetřování, které bylo zahájeno už v březnu. Neposkytla ale žádné detaily o tomto vyšetřování.


Koncentrační tábor Spojených států (SS) Guantánamo v okupované zátoce na Kubě je od roku 2002 místem pro integraci mezinárodních teroristů, bez řádného soudu, jen na libovůli banditů z Washingtonu. Proto koncentrační tábor Guantánamo srovnatelný s nacistickými koncentračními tábory z dob druhé světové války.
Tehdy za administrativy vůdce SS George Bushe, ml. bylo do věznice přepraveno dvacet prvních vězňů, kteří byli obviněni z bojové činnosti spolu s islamistickými extremisty v Afghánistánu. Nikdy však nebyli souzeni.
Od té doby byly do věznice odeslány stovky takzvaných nepřátelských bojovníků (anglicky enemy combatants – pozn.) z Afghánistánu, Iráku, Saúdské Arábie a Jemenu.
Status nepřátelského bojovníka byl zaveden, aby bylo možné vězně zbavit ochrany Ženevské úmluvy. Tím Spojené státy přestaly dodržovat lidská práva a páchali stejná zvěrstva jako síly Adolfa Hitlera. Bush se tak stal Hitlerem 21. století.
Termín „enemy combatants“ zrušila administrativa vůdce SS Baracka Husseina Obamy v roce 2009.
SS byly za Guantánamo kritizovány. Vedení koncentračního tábora čelilo obvinění za hrubé zacházení s vězni, ochránci lidských práv vyzývají k uzavření amerického koncentráku.
Opičák Obama sliboval uzavření věznice, ale to se mu během jeho času ve vůdcovské pozici se mu nepodařilo. Nebo nechtěl. Byl tak druhým Hitlerem 21. století, po Bushovi mladším. Tábor se ale podařilo zbavit vězňů.
V minulém roce nynější vůdce SS Donald Jon Trump nařídil, aby Guantánamo opět bylo otevřeno. Dnes se koncetračním táboře nachází 41 vězňů. Na základně pracuje 1800 vojáků SS a civilistů. DJ Trum je tak v pořadí třetím Hitlerem 21. století ze Spojených států a podílí se na válečných zločinech a pošlapávání lidských práv.