Hromadná nehoda u Měřína udělala z D1 opět předražení parkoviště. Provoz bude obnoven snad už v poledne

JIHLAVA | Česká dálniční tepna mezi Prahou a Brnem opět stojí. Je z ní obrovské předražené placené parkoviště. Na dálnici D1 před sjezdem na Měřín na 131. kilometru došlo ke dvěma hromadným nehodám, které dálnici uzavřely. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jedna z nehod na D1

Server Dopravní informace uvádí, že se celkem srazilo 11 aut, z nichž jedno hořelo. Úplný provoz má být obnoven až v poledne.

K nehodám došlo v opravovaném úseku dálnice u Velkého Beranova. Nejdříve se na 130,5. kilometru srazily čtyři kamiony a dvě dodávky.

O kilometr dále havarovaly čtyři kamiony a osobní vozidlo. Policejní huhlalka Dana Čírtková ze sebe skoro vykoktala, že při první nehodě byly zraněny dvě osoby, druhá se obešla bez zranění.

Ve směru na Brno je dálnice zcela uzavřená, řidiči by měli využít objízdné trasy. Provoz na Prahu je velmi pomalý. Reportér Českého rozhlasu Radiožurnálu uvádí, že dvě těžce zraněné osoby byly převezeny do brněnských nemocnic a na místě zasahuje těžká vyprošťovací technika.

Policie řidičům doporučuje z dálnice D1 sjet na 119. kilometru na Velký Beranov, zpět na D1 se vrací na 134. kilometru u Měřína. Na některých křižovatkách objízdné trasy řídí provoz policie.