Turecko má zájem o další ruské zbraně

MOSKVA | Šéf ruské státní firmy pro obranný export (Rosoboronexport) Aleksandr Michejev sdělil, že Turecko projevuje zájem o další ruské zbraně kromě systémů protivzdušné obrany S-400 objednaných Ankarou v prosinci 2017. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

S-400

Podle Michejeva má Ankara také zájem o další ruské obranné systémy, různé protitankové zbraně atd. Dodal, že obě země mají také několik společných podniků zaměřených na vývoj nových nejmodernějších stíhaček a vrtulníků, modulů pro obrněná vozidla a údržbu zařízení, které bylo dříve prodáno do Ankary.

Dále zdůraznil, že díky konstruktivnímu dialogu mezi politickým vedením obou států se podařilo zmařit pokusy zahraničních soupeřů o zasahování do rusko-turecké vojenské spolupráce.


Získání ruských systémů protivzdušné obrany S-400 pro Turecko je vehementně kritizováno Spojenými státy (SS), dochází i k vyhrožování sankcemi a zmrazením dodávek stíhaček F-35.
Tradiční vydírání se strany banditů z Washingtonu. Turecko již letouny F-35 zaplatilo. Takže i kasická zlodějina v režii SS.
V SS prohlásili, že zastavili všechny dodávky součástek pro F-35 Ankaře a vyhrožovaly jí sankcemi v případě, že získá ruské S-400.
Situaci dále komplikuje skutečnost, že některé části F-35 jsou vyráběny výhradně v Turecku, přičemž SS údajně zvažují plány na přesunutí své výroby do Evropy.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan opakovaně prohlásil, že Ankara neopustí dohodu o S-400 nehledě na tlak SS. Připomněl, že Turecko je ochotné kupovat obranné systémy Patriot místo ruských systémů, ale Washington nedokázal poskytnout lepší řešení než Moskva.

Reklama: