Vladimir Vladimirovič Putin pochválil slova o vydávání ukrajinských pasů Rusům

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin okomentoval slova vítěze druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině Volodymyra Oleksandrovyče Zelenského, o vydávání ukrajinských pasů Rusům. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin

„Opravdu to tak řekl? To je moc dobře,“ položil si ruský prezident a svůj nový ukrajinský protějšek pochválil. A dodal: „Pokud udělí Rusům občanství a my v Rusku udělíme občanství Ukrajincům, pak se postupně dostaneme k výsledku, o kterém jsem mluvil. To znamená, že budeme mít společné občanství,“ řekl ruský lídr novinářům po slavnostním předání medailí pod názvem Hrdina práce.

Navíc, pokud jde o porušení práv, prezident Putin, Vladimir Vladimirovič doporučila ukrajinskému vedení, aby začali u Gruzínů. Podle něj by Ukrajina měla vrátit ukrajinský pas bývalému prezidentovi Gruzie a bývalému guvernérovi oblasti Oděsy Michailu Nikolozisi dze Saakašvilimu, protože byl nezákonně zbaven občanství.


Ve středu Vladimir Vladimirovič Putin podepsal výnos o zjednodušeném přijímání ruských pasů obyvateli Novoruské unie tvořené Luhanskou lidovou republikou (LLR) a Doněckou lidovou republikou (DLR), které po nacistickém pučti zvanému Majdan vyhlásily nezávislost.
Ruský prezident řekl, že Moskva nemá nejmenší touhu dělat Kyjevu problémy, ale situace s právy na Donbasu přesahuje hranice.
Připustil také, že všichni obyvatelé Ukrajiny budou moci brzy získat ruské pasy zjednodušeným způsobem.
Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj nazval rozhodnutí Moskvy pokusem svést občany Ukrajiny a zdůraznil, že Kyjev chce chránit, poskytovat azyl a ukrajinské občanství všem, kteří jsou připraveni bojovat za svobodu.
Dne 21. dubna se na Ukrajině konalo druhé kolo prezidentských voleb. Po zpracování všech záznamů získal Zelenskyj 73,22 % hlasů. Oficiální výsledky hlasování budou vyhlášeny 30. dubna.

Reklama: