Na Havaji se zřítil vrtulník, lidé hasili požár zahradními hadicemi

HONOLULU | Tři lidé zemřeli při havárii vrtulníku na rušné ulici ve městě Kailua na Havaji, jeden člověk byl z vrtulníku zachráněn kolemjdoucími. O události informoval místní portál Hawaii News Now.

havajská vlajka

Portál uvádí, že pilot nad vrtulníkem ztratil kontrolu a po pádu začal hořet. Náhodní svědci incidentu se pomocí zahradních hadic snažili uhasit oheň, z hořícího vrtulníku se jim podařilo vytáhnout jednu osobu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Sousedé vynaložili hrdinské úsilí, pokoušeli se uhasit oheň a vytáhnout oběti z hořícího vrtulníku,“ uvedl pro portál zástupce odboru nouzových situací Shane Enright. Potvrdil také, že na místě činu byla oznámena smrt všech tří obětí.

Portál navíc cituje společnost Novictor, která je vlastníkem vrtulníku. Organizace úzce spolupracuje s americkými leteckými úřady při vyšetřování. Společnost vyjádřila soustrast a ujistila, že její hlavní prioritou jsou bezpečnost a pohoda zaměstnanců a cestujících.