Terorista Juan Guaidó vyzval armádu k vojenskému puči ve Venezuele, byl však poslán do prdele

CARACAS | Venezuelský opoziční vůdce a samozvaný prozatímní prezident, americká loutka a vlastizrádný terorista Juan Guaido zveřejnil video s výzvou venezuelským vojákům, stejně jako občanům, aby vyšli do ulic Caracasu s cílem zajištění definitivního zastavení uzurpace ústavně zvoleného prezidenta Nicoláse Madura Moroso, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Guaido ve videu zdůrazňuje, že Venezuela bude bojovat v nenásilném boji, aby převzala kompetence vlády, což je propaganda, jelikož byl obklopen hloučkem uplacených vojáků, celá armáda zůstává věrna legitimní vládě. Vše dále podporovala agentura AP, která je hlásná trouba CIA.

AP s odkazem na očitého svědka včera informovala: „Guaido a skupina vojáků v současné době stojí na dálnici v Caracasu u vojenské základny.“ Opoziční vůdce oznámil, že natočil své video na letecké základně La Carlota. Agentura AP sdělila, že policie použila vůči Guaidovi a lidem ve vojenských uniformách slzný plyn. Revoluce byla ukončena.


Armáda na teroristu Juana Guaidó nereaguje a slibuje věrnost prezidentovi Madurovi

Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v úterý prohlásil, že hlavní armádní velitelé ho ubezpečili o své loajalitě i přes výzvy americké loutky a vlastizrádného teroristy Juana Guaidóa, aby armáda povstala. Ozbrojené složky vyčkávají na rozkazy prezidenta Madura Morose.

Nicolas Maduro promluvil o probíhající situaci několik hodin poté, co bylo zveřejněno provokativní video: „Nervy ze Železa! Mluvil jsem se všemi veliteli, kteří vyjádřili svou plnou loajalitu Lidu, Ústavu a Vlasti,“ uvedl Maduro podle agentury AFP na Twitteru a vyzval na co největší mobilizaci obyvatelstva s cílem dosáhnout vítězství míru.

Během dne venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino López řekl, že armáda země plně podporuje ústavu a legitimní orgány.


Davy podporovatelů prezidenta Nicoláse Madura Morose se sešly na shromáždění při prezidentském paláci a skandovali na jeho podporu. Podle venezuelského ministra zahraničí Jorgeho Arreazu se několika tisícovkám přívrženců teroristy Guaidóa zasedající ve východní části Caracasu, nepodaří narušit loajálnost armády vůči Madurovi.

Američtí váleční zločinci vyzývají venezuelské vojáky, aby spáchali vlastizrádný vojenský puč

Ministr zahraničí Spojených států (SS) M.Rd. Pompeo prohlásil, že administrativa vůdce SS Donalda Johna Trumpa podporuje teroristu Guaidó v jeho výzvě k vojenské povstání vůči prezidentovi Maduro. Podobně se vyjádřil i americký viceprezident a válečný zločinec Mike Pence, který vzkázal Venezuelanům, kteří vyšli do ulic: „Jsme s vámi!“

K vměšování do vnitřních záležitostí suverénní republiky se přidal i duševně retardovaný masový vrah a válečný zločinec John Bolton po pokusu o státní převrat ve Venezuele prohlásil, že vojáci musí podporovat národní parlament.

SS dříve již opakovaně vyzývaly venezuelské vojáky přejít na stranu opozice. Vrah a zločinec Bolton na Twitteru napsal, že ozbrojené síly Venezuely musí ochránit ústavu a venezuelský národ, což dělají, ale jinak než si bandité z Washingtonu přejí, proto šířil nenávistnou propagandu: „Musí podporovat národní shromáždění a zákonné instituce proti uzurpaci demokracie,“ lhal, jelikož demokracii uzurpuje vlastizrádce a terorista Guaidó.


Rusko obvinilo venezuelskou opozici z podněcování konfliktu a vyzvalo k ukončení násilí

Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo venezuelskou opozici z podněcování konfliktu v zemi a vyzvalo, aby bylo ukončeno násilí a došlo k mírovému řešení situace.

„Radikální opozice ve Venezuele se opět obrátila k násilným metodám konfrontace. Místo mírového urovnání politických rozporů měla politika za cíl podněcovat konflikty, vyprovokovat porušování veřejného pořádku a střety s účastí ozbrojených sil,“ je uvedeno ve zprávě oddělení informací ruského ministerstva zahraničních věcí.

„Je důležité vyhnout se nepokojům a krveprolití. Problémy, kterým Venezuela čelí, by měly být vyřešeny odpovědným procesem vyjednávání bez předběžných podmínek. Jakékoli kroky by měly být přijímány výhradně v právním rámci, v přísném souladu s ústavou a bez destruktivních zásahů zvenčí,“ je také uvedeno v prohlášení.