Příprava na válku? Washington zakázal leteckým společnostem Spojených států lety nad Venezuelou

WASHINGTON | Správa civilního letectva Spojených států (FAA) zakázala americkým leteckým společnostem lety nad Venezuelou kvůli politické nestabilitě a napětí a nařídila jim, aby opustily Venezuelu během 48 hodin, uvádí se v upozornění FAA uvedeném na jejím webu, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrace | repro: aa.com

„Všechny lety na území a ve vzdušném prostoru Venezuely ve výšce méně než 26 tisíc stop jsou zakázány až do vydání zvláštních pokynů v souvislosti se zvýšenou politickou nestabilitou … ve Venezuele a s tím spojeným neočekávaným rizikem pro lety,“ uvádí se v dokumentu.

Uvádí se také, že osoby nacházející se na území a ve vzdušném prostoru Venezuely mohou opustit území a vzdušný prostor Venezuely nejoperativnější cestou během 48 hodin od chvíle, kdy bylo toto upozornění uveřejněno, jestliže pilot dojde k závěru, že let může být proveden bezpečně.“ Uvádí se, že upozornění se týká všech leteckých dopravců evidovaných ve Spojených státech.

Je daný postup přípravou na válku? Kdy Spojené státy čistí vzdušný prostor Venezuely od svých civilních letů, aby mohli zaútočit na Venezuelu letecky? Budou ruské S-300 ve Venezuele pod dohledem ruských specialistů v rukou venezuelských gard smrtelné pro leteckou agresi Spojených států?