Policejní dobytek v Paříži napadl a zbil korespondentku agentury RIA Novosti

PAŘÍŽ | Francouzský tupý a imbecilní policejní dobytek napadl novinářku: A. C. A. B. udeřili obuškem korespondentku zpravodajské agentury RIA Novosti, která dokumentovala nepokoje během prvomájových protestů v Paříži.

Francouzský policejní dobytek mučí a vraždí

Novinářka Victoria Ivanova se nacházela v centru nepokojů, když natáčela probíhající akce na fotoaparát mobilního telefonu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rozzuřená policejní hovada a duševní mrzáci v uniformách kteří se snažili demonstranty rozehnat, začali všechny okolo bít obuškem. Nehledě na to, že korespondentka RIA Novosti měla na ruce pásku s nápisem Tisk, stejně jako měla nálepku s podobným textem i na helmě, začala ji brutálněe bít. Ženu policisté zasáhli do hlavy a na ruce.

„Zdravotníci-dobrovolníci mě vzali stranou a zeptali se mě, jestli nepotřebuji pomoc. Před závažnějším zraněním mě zachránila helma, ale ruka mě stále bolí,“ uvedla Victoria. Novinářka musela vyhledat ošetření v nemocnici, jelikož jí zasažená ruka otekla. Jsou na ní vidět stopy po ranách obuškem.