Legální diskriminace dnes! Vojtěchu Šimíčku, ústavní soudče, i Havel se mohl najíst v jakékoliv restauraci

Předesílám, že pokud v článku tykám lidem jako je Vojtěch Šimíček, tak proto, že to bylo pro mne kdysi zcela normální a rok jsem s ním sdílel osud soudce Nejvyššího správního soudu. A tři dny v týdnu jsme večer co večer měli přátelsko – odborné flámy … Vojta méně, narodilo se mu tehdy dítě. Teda dítě, jen nevím, jakého pohlaví. V té době to ještě mělo význam. Dnes už ne. Ale dál a méně vtipněji.

Jiří Vyvadil

Zatím ještě naši soudci a vrcholní právníci plně nenastartovali útok proti systému, ale náznaky se blíží. Nikdo neví, jaké politické názory a tím i logicky právní, má ten který ústavní soudce, případně kandidáti na vrcholné funkce nejvyšších soudů v obecné soustavě.

Nemusím zrovna USA, ale u nich se ví, který soudce je konzervativní republikán a který soudce liberál. A přístup k věci, pohled je klíčový. Právo je kaučukové a totéž ustanovení každý může vyložit jinak. Čím výš, tím s větší mírou nezávislosti.

U nás se všichni falešně tváří, že jsou neutrální. NEJSOU. Vím to, byl jsem soudce Nejvyššího správního soudu a dokonce nejrychleji bez vnější podpory (tedy i ČSSD) jmenovaný a vím, jak se rozhodovalo.

A tak dochází k tomu, že někteří baziliškové se roky přetvařují, často i záměrně budí dojem, že některé věci vidí z lidského a tím i zprostředkovaně právního pohledu stejně jako navrhovatel – prezident, leští kliky, scházejí se, slibují, aby v situaci, kdy ke svému překvapení Josef Baxa nebyl jmenován ústavním soudcem, aby se stal následně jeho předsedou, Vojtěch Šimíček se nepřesunul opět z Ústavního soudu na Nejvyšší správní, aby se stal předsedou a Pavel Rychecký nebyl nasměrován do důchodu , aby se stal zřejmě doživotním šífem Nejvyšší soudní rady vyráží do protizteče a s nimi i jejich aktivisté typu předsedkyně Soudcovské unie Zemanové, která je věrnou posluchačkou páně Baxových úmyslů na ovládnutí justice, které připravoval roky. A naučila se módní pojem Evropské unie, že je u nás porušován právní stát, když premiér navrhl za ministryni osobu, která byla již 5 let Nejvyšší státní zástupkyní, následně ministryní spravedlnosti, ale teď je to zrůda, kterou by národ měl lynčovat.

Vraťme se k ústavní svévoli, kterou jsme nyní zažili v případě rozhodnutí Vojtěch Šimíčka, kterým jako správné posoudil jednání podnikatele, který odmítl ubytovat ruské zákazníky, kteří nepodepsali prohlášení, že se omlouvají za anexi Krymu, která nastala na tomto poloostrově.

Takže Krym… Já za svou osobu vycházím z pohledu Mezinárodního soudu v Haagu které je drsné, ale které formuloval ( možná toho mnozí litují) ohledně žaloby Srbska na nezávislost Kosova. Z tohoto nátoru následně vyšel i Putin a názor spočívá v tom, že neexistuje žádná vnitrostátní překážka, která by mohla bránit realizaci práva na sebeurčení národa. Šimíček je lidovec, a to mluví za všechno . Fanatická protiruská mentalita (trávil jsem s ním na jednom patře Nejvyššího správního soudu) rok společného života je jasná. Mimochodem, bude – li zpravodajem ke zdanění církevním restitucí, je předem jasné, co navrhne, a protože Pavel Rychecký je Žid (nemyslím to pejorativně, ale jen jako konstatování, které má v této souvislosti klíčový význam, protože se jedná i o židovskou církev), je jasné, že atmosféra projednání bude velmi hustá.

Ale tedy dál.

No nic. Tuším, že za 14 dní mám stání v Ostravě Zbude –li chvilka, navštívím ono restaurační zařízení, sdělím jim, že jsem zakladatel Přátel Ruska v České republice, čili dle nich agent Putina, ruský šváb apod.. a že z hlediska mezinárodního práva a hlavně lidskosti, pokládám svobodné rozhodnutí Krymanů, kteří se zachránili před devastací, jako jejich kolegové v Doněcku a Luhansku, za jedině moudré…

Milý Vojtěchu, bude to roztomilé. Nikdy mě nevadí názory kohokoliv, ale jestli mne odmítnou obsloužit, budu konstatovat, že takové zvěrstvo, které jsi ty teď zavedl, nepodporoval ani minulý komunistický režim, který ty, Baxa a spol. pokládáš za nedemokratický.

I Havel se mohl najíst, kde chtěl a navíc mu tajně, aby to Olga nevěděla, vlévali do džusu vodku… Ale, dnes už jseš součástí establishmentu a takovou herezi (to je pro Vás lidovce známé slovo) bys nepřipustil…