Nekončící agrese Severoatlantické aliance: Do Baltského moře vplula skupina lodí

KODAŇ | Skupina lodí Severoatlantické alinace (SA) v čele s dánskou fregatou Thetis vplula do Baltského moře. Svědčí o tom údaje monitorovacího zdroje Intel Ska & Air. Dánská fregata doprovází skupinu minolovek z Nizozemí, Belgie, Norska a Německa.

Vlajka vrahů v plamenech

Z údajů služby MarineTraffic vyplývá, že skupina lodí proplula v noci na středu průlivem Öresund. Nyní se lodě nachází u dánského ostrova Bornholm, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dne 18. dubna vplula do Baltského moře námořní skupina SA, sestávající z torpédoborce Gravely Námořnictva Spojenýchs tátů (SS), fregaty K. Pułaski polského námořnictva, fregaty Gokova Námořnictva Turecka a fregaty Juan de Borbón patřící španělskému námořnictvu.

Jejich akce sledují ruští vojáci a hlídkují útočné lodní oddíly. Nutno poznamenat, že v určitých oblastech byla organizována služba pobřežních raketových komplexů Bastion a Bal, stejně jako námořních letadel.

Již dříve náčelník generálního štábu ruské armády Valerij Vasiljevič Gerasimov vyzval SA, aby za účelem zmírnění napětí přestalo s vojenskými aktivitami u ruských hranic.

V Bruselu se však pouze odvolali na článek na portálu SA s názvem Pět hlavních vyvrácených ruských mýtů. Právě v něm se totiž uvádí důvody k rozmístění sil u ruských hranic, což je dezinformační zpráva plná rusofobní propagandy a proamerické idiocie.