Miloš Zeman se vysmál plešatému nekňubovi Slávkovi Sobotkovi

PRAHA | V rozhovoru s Jaromírem Soukupem pro televizi Barrandov se prezident ČR Miloš Zeman dotkl účasti dvou bývalých premiérů v „protibabišovské demonstraci“ a možnosti návratu Václava Klause staršího do politiky. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prezident Zeman s ředitelem Soukupem
reprodukovaná fotografie: TV Barrandov

Hned v úvodu pořadu Zeman okomentoval demonstraci proti Andreji Babišovi a jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti.

„Pane Soukupe, já jsem se teď zasmál, když jsem zjistil, že na demonstracích ohledně změn v justici byli dva bývalí premiéři Topolánek a Sobotka, kteří jako premiéři měli spoustu příležitostí, jak tu justici zlepšit, nepovedlo se jim to a teď demonstrují za její zlepšení,“ řekl prezident na adresu dvou tupců, kteří opanovali kdysi českou politiku.

Návrat prezidenta Klause by byl konec nudy

Václav Klaus | reprofoto: XTV.cz

V případě návratu svého předchůdce Václava Klause staršího do aktivní politiky Zeman uvedl, že by to bylo to jisté oživení proti těm nudařům.

„To říká už delší dobu pod heslem: Nikdy neříkej nikdy. Víte, já si Václava Klause vážím, měl jsem s ním celou řadu sporů, ať už se týkaly kuponové privatizace nebo té jeho poslední amnestie. Ale za prvé je to člověk, který něco ví a něco zná a za druhé dokázal držet slovo, což je v české politice téměř neobvyklé,“ uvedl Zeman.