Na pražském okruhu se srazil autobus vězeňské služby kamionem. Jeden mrtvý, 14 zraněných

PRAHA | Na pražském okruhu došlo k vážné nehodě. Na 19. kilometru u Řeporyjí se totiž srazil autobus vězeňské služby s nákladním autem. Na místě zasahovali záchranáři, policie i hasiči, kteří likvidovali požár. Podle informací zemřel jeden člověk a 14 osob bylo zraněno. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nehoda na pražském okruhu | foto: twitter pražských hasičů

Podle portálu začal autobus po srážce hořet. Požár hasily jednotky hasičů. Na místě zasahovalo také pět vozů záchranné služby a vrtulník. Nehoda dosud blokuje provoz v obou směrech a na místě se tvoří kolony. Odstranění následků nehody by navíc mohlo trvat několik hodin.

Uvádí se, že konkrétně hořel autobus a tahač s podvalem. Autobus se údajně srazil s nákladním autem, které převáželo historické tanky.

Podle informací měl v důsledku nehody zemřít jeden člověk, který byl příslušníkem vězeňské služby. Při incidentu bylo také zraněno celkem 14 osob. Vězni byli umístěni do náhradních autobusů a zranění jedinci byli převezeni do nemocnice za dozoru vězeňské služby.

K nehodě došlo těsně před exitem 19 ve směru na D5, a to kolem 13.00 hod. „Mohu potvrdit, že se jedná o autobus Vězeňské služby. Byla to dálková eskorta, takže v něm cestovali vězni. Více informací ale v tuto chvíli nemám,“ okomentovala nehodu mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.